Wideofilmowanie Nowy Sącz, Converto, Limanowa, Gorlice, Nowy Targ, Zakopane


Idź do treści

Kamerzysta Nowy Sącz, Wideofilmowanie Full HD, Maciej Jurczak

Sony HD

Co to jest Blu-ray Disc™?

 

Płyta Blu-ray Disc™ jak żadna inna pozwala na wykorzystanie potencjału formatu High Definition. Wygląda jak płyta DVD i ma tę samą wielkość, ale kryje w sobie ogromne różnice.

 Płyta Blu-ray Disc™ (BD)
idealnie nadaje się do nagrywania pełnometrażowych filmów High Definition w najlepszej możliwej jakości, z cyfrowym dźwiękiem wielokanałowym i licznymi interaktywnymi dodatkami.


Ale to zaledwie początek. Blu-ray Disc™ jest nośnikiem optycznym nowej generacji, przeznaczonym do zapisu cyfrowych filmów High Definition, dźwięku, fotografii, gier i plików komputerowych.


Co to jest Blu-ray Disc™?

Blu-ray Disc™ jest optycznym nośnikiem cyfrowym charakteryzującym się dużą gęstością zapisu danych. Ma ponad pięć razy większą, a płyta blu-ray dwu warstwowa ponad 10 razy większą pojemność niż płyta DVD. I tak jak ona, umożliwia zapis i przechowywanie wszelkiego rodzaju danych cyfrowych.Najwyższa jakość obrazu i dźwięku.
Czy pamiętasz, jak fantastyczny wydawał się za pierwszym razem obraz DVD, zwłaszcza w porównaniu z telewizyjnym? To dlatego, że przepływności stosowane w technologii DVD są większe niż w zwykłej audycji telewizyjnej. A więcej informacji oznacza lepszy obraz i dźwięk.
Z płytami Blu-ray Disc™ jest tak samo. Przepływność nagrywanych i odtwarzanych danych wynosi aż 40 Mb/s (megabitów na sekundę). Umożliwia to wyświetlanie kolejnoliniowego obrazu HD o rozdzielczości 1920 x 1080 linii, któremu nie dorówna żaden przekaz HDTV. Co więcej, możliwość wyświetlania obrazu z szybkością 24 klatek na sekundę pozwala na oglądanie filmu dokładnie tak, jak w kinie.

A co z dźwiękiem przestrzennym?
Płyty Blu-ray Disc™ mogą zawierać nie tylko fantastyczne filmy HD, lecz także do 7.1 kanałów cyfrowego dźwięku przestrzennego. Gwarantują przez to najwyższy poziom rozrywki w domu.

Co można obejrzeć z płyty Blu-ray Disc™?
Format Blu-ray Disc™ ma poparcie siedmiu spośród ośmiu największych Hollywoodzkich wytwórni filmowych. Wkrótce dostępna będzie stale powiększana oferta filmów w niemającym sobie równych formacie Full HD, uzupełnionych wielokanałowym dźwiękiem o kinowej jakości.

Firma Sony oferuje także pełną gamę nośników Blu-ray Disc™. Do wyboru są płyty do jednokrotnego zapisu – w wersjach o pojemności 25 GB i 50 GB – oraz 25-gigabajtowa płyta do wielokrotnego nagrywania.
Płyty Blu-ray Disc™ mogą zawierać nie tylko fantastyczne filmy HD, lecz także do 7.1 kanałów cyfrowego dźwięku przestrzennego. Gwarantują przez to najwyższy poziom rozrywki w domu.


info zebrane z Sony Polska.

Strona główna | O firmie | Filmy | Kontakt | Twój Dzień | Linki | Sony HD | Mapa witryny


Podmenu:

  • Kamery
  • filmowanie-Blu-ray

Powrót do treści | Wróć do menu głównego